Advertisements

Microsoft Excel Eğitimi | Başlangıçtan İleri Seviyeye

Advertisements
İleri Seviye Excel Kullanıcısı Olmak İçin A'dan Z'ye Her Şeyi (Tablolar, Grafikler, Formüller, Tasarımlar...) Öğrenelim!
1
1/5
(88) Ratings
699 students
Created by İsmail Yılmaz
Advertisements

What you'll learn

 • Başta arama ve başvuru formülleri olmak 180 formül ile istenilen sonuçlara daha hızlı ve kolay ulaşım
 • Tablo ve Pivot Tablo kullanımının incelikleri ve detayları ile raporlama ve analiz becerilerinin gelişimi
 • Gelişmiş sıralama ve filtreleme yöntemleri ile odaklanılması gereken verileri ön plana çıkarma
 • 20’den fazla grafik türünün öğrenilmesi ile verilerin, raporların görselleştirilmesi
 • Veri Doğrulama, Tahmin Araçları, Düğmeler, Makro Kaydetme, Eklentiler.. ile etkileyici raporlamalar, üst düzey görsel sunumlar, çalıştaylar…
 • Detaylı bilgi için kurs içeriğini kontrol edebilirsiniz.
 • İleri seviye Excel kullanıcısı olmak için gereken bilgi ve beceriler..
This course includes:
28 total hours on-demand video
0 articles
68 downloadable resources
217 lessons
Full lifetime access
Access on mobile and TV
Certificate of completion
Advertisements

Course content

Requirements

 • Bu eğitim kursu Microsoft Excel 365 ile hazırlanmıştır. Eğitimden maksimum verim almak için Excel 365 versiyonuna yada (birçok özellik eşleştiği için) Excel 2016 ve sonrasındaki sürümlere sahip kursiyerlerin katılması tavsiye edilir.
 • Eğitim başlangıçtan ileri seviye olmak için tüm kursiyere uygundur. Bu nedenle herhangi bir deneyim gerektirmemektedir.

Description

Merhaba arkadaşlar,

Bu alanda sizlere Microsoft Excel kullanmanın avantajlarından bahsetmeyeceğim, şu an bu veya benzeri kursları inceliyorsanız böyle bir bilgilendirmeye ihtiyacınızın olduğunu düşünmüyorum ancak bu eğitimin içeriğine ve eğitimden maksimum fayda sağlayabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç küçük bilgiye değinmek istiyorum.

Excel eğitim kursumuz, kurs içeriğinden de anlaşılacağı üzere teorik ve pratik kabiliyet kazandırıp öğrenme sürecinin pekiştirilebilmesi açısından tıpkı lise, üniversite ders müfredatlarında olduğu gibi belirli bir disiplin ve metodik sıralı hiyerarşiye bağlı kalarak hazırlanmıştır. Yani emeklemeden koşturmaya yönelik gereksiz ve zorlayıcı bir sürecin içinde olmayacaksınız.

Bununla birlikte kursumuz 28 saat uzunluğunda olup içinde 22 bölüm, 217 ders, 180 formül, +1.000 benzersiz bilgi, +1.000 örnek/genel tekrar, başlangıç ve bitiş aşamasında olmak üzere 2 adet Seviye Tespit Sınavı, 70 adet egzersiz dosyası barındırmaktadır.

Yine hem kurs isminden hem de içindekiler öğelerinden de anlaşılacağı üzere eğitim kursumuz, temelden yani başlangıçtan ileri seviyeye olmak üzere her seviyeye hitap edebilecek şekilde mümkün olduğunca basit ancak detaylı, aceleden uzak tane tane anlatım metodu benimsenerek hazırlanmıştır. Bu açıdan eğer iyi bildiğinizi düşündüğünüz bir ders veya konu varsa ilgili dersi pas geçmek de bir tercih olsa da bu yolu tercih etmenizi tavsiye etmiyorum. Her ne kadar derslerin açıklama kısmında ilgili derslerin içerikleri paylaşılmış olsa da dersin işlenme aşamasında farklı konu ve noktalara değinilmiş olabilir. Öte yandan hem bu tercih yerine (yani dersi izlemeden pas geçmek) hem de hem de video akışını kendi anlama ve öğrenme alışkanlığınıza uygun olarak kalibre edebilmek adına ders videolarının hızını arttırmayı ya da azaltmayı birinci seçenek olarak değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Öğrenme sürecinize pozitif etki edebilecek bazı tavsiyeler de vermek istiyorum.

 • Konsantre olun. Ders videolarını izlerken konsantrasyonunuzu olumsuz etkileyecek faktörleri minimize etmelisiniz.

 • Not alın. Zorlandığınız veya karıştırdığınız noktalarda basit ve adım adım notlar almanız yazım esnasında da size tekrar etme imkanı vereceğinden etkili olacaktır.

 • Pratik yapın. Ders videolarının önemli bir kısmında pratik yapabilmeniz için ilgili derse ait egzersiz dosyaları bulunmaktadır. Hem bu dosyalar üzerinden hem de farklı kaynaklardan bulacağınız örneklerle bol bol pratik yapmanız öğrenme sürecinizin kısalmasına büyük katkı verecektir.

 • Farklı kaynaklardan da yararlanın. Yalnızca bu ders içeriğinde alacağınız bilgilerle yetinmeyin, farklı kaynaklar üzerinden de araştırma yapmanız, video izlemeniz hem tekrar etme ve pratik yapma imkanı sunacak hem de bilgi dağarcığınızı zenginleştirecektir.

 • Ders videolarının hızını arttırın. Ders videolarını izledikten sonra hızı arttırarak tekrar izlemek dersin pekiştirilmesi açısından önemli katkı verecektir.

 • Disiplinli olun. Bu aşamada size verebileceğim en önemli tavsiyem azimli ve disiplinli olmanızdır. Kendinize göre periyodik bir planlama yaparak düzenli bir biçimde dersleri izlemeniz, araştırmanız, azami derecede pratik yapmanız son derece önemlidir. Zira herhangi bir kaynaktan alacağınız bilgi hap niteliğinde değildir, takviyedir. Bu takviye ancak azim ve disiplin ile birleştiği takdirde öğrenme hızınızı ve becerinizi maksimize edecektir.

Excel kullanım kabiliyetinizin ileri seviye olarak değerlendirilmesi konusunda dünya genelinde kabul görmüş standartlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte ileri seviye Excel kullanıcısı olmak için aslında öne çıkan iki parametre vardır; hız ve bilgi. Bu açıdan öncelikli hedefimiz bilgi birikimimizi arttırmak sonrasında ise bol pratik ile hızlanmak olmalıdır. İleri seviye Excel kullanıcısı olabilmeniz için bilginizi ve hızınızı arttıracak tüm girdileri bu eğitim kursumuzda bulabileceksiniz.

Öte yandan başlangıç ve bitiş sınavları ile birlikte kat ettiğiniz mesafeyi eğitimin sonunda kendiniz de görebileceksiniz.

Umarım keyifli ve faydalı bir eğitim süreci olur, sağlıcakla:)

Who this course is for:

 • Microsoft Excel kullanımını öğrenmek ya da mevcut deneyimini/seviyesini ilerletmek isteyen herkes katılım gösterebilir.
Advertisements
MSE365PRO
Advertisements
Advertisements
Free Udemy Coupons
Logo
Register New Account